Dziś jest Piątek, 23.10.2020,imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-10-09 14:44:21

Ewakuacja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kampinosie


W dniu 9 października, tuż przed godziną 12.00, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie usłyszeli głośny sygnał alarmowy. Dzwonek ten oznaczał konieczność pilnej ewakuacji poza mury szkoły.

Była to doroczna próbna ewakuacja dzieci i młodzieży, która, zgodnie z przepisami, powinna odbywać się w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia roku szkolnego. Przeprowadziła ją na polecenie Wójta Gminy Kampinos Dyrektor Zespołu, p. Renata Zakowana. Zabezpieczeniem terenu szkoły podczas ćwiczeń zajęli się druhowie z jednostek OSP z terenu gm. Kampinos, pod dowództwem Komendanta Gminnego, Zbigniewa Plocha. 

Dzieci, młodzież i pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na zbiórkę w wyznaczone miejsce na boisko sportowe. Ewakuacji, zdaniem osób nadzorujących, przebiegła sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Wielką atrakcją dla uczniów był pokaz podawania piany gaśniczej. Jak widać na zdjęciach, dzieci dość szybko wymyśliły, w jakim innym celu można jej używać.

Nad prawidłowością ewakuacji czuwali też przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji – mł. insp. Krzystof Paska, Zastępca Komendanta oraz oficer prasowy - podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Samorząd Gminy Kampinos reprezentowali - Agnieszka Więckowska, Kierownik Referatu ds. Organizacji, Kadr i Obsługi Oświaty oraz Ryszard Antosik, Inspektor ds. Ochrony Przeciwpożarowej i Zarządzania Kryzysowego.

Tekst i foto

Paweł Wróblewski  

Galeria: