Dziś jest Czwartek, 03.12.2020,imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2018-11-16 11:21:38

Święto Niepodległości w Kampinosie


W dniu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości uroczystości jubileuszowe odbywały się także  w naszej gminie. We wspólne świętowanie włączyło się wielu Mieszkańców, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

Pierwszym punktem obchodów było spotkanie w Kampinosie. Po uroczystej Mszy św. złożono wieńce przy “Krzyżu Niepodległości”, w kampinoskim Parku. Głos zabrała również Wójt Monik Ciurzyńska, która w swoim przemówieniu okolicznościowym podkreślała znaczenie wolnej i niepodległej Polski w życiu każdego z nas. 

Następnie uroczystości przeniosły się do Zawad. Tuż przed Mszą św., punktualnie o godzinie 12.00, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Niepodległa do hymnu”, wszyscy obecni zaśpiewali hymn państwowy. Po Mszy św. ks. Kanclerz Kurii Warszawskiej, Janusz Bodzon dokonał poświęcenia odnowionego pomnika pamięci, wybudowanego przez mieszkańców Parafii w roku 1938, tj. 20. rocznicę Odzyskania Niepodległości. W obecne prace renowacyjne włączyła się aktywnie cała wspólnota parafialna w Zawadach oraz samorząd Gminy Kampinos.

Uroczystości w Zawadach ubogacał swoją obecnością i śpiewem chór polonijny „Kraj rodzinny”, z miejscowości Baranowicze, w Białorusi, który z wielką klasą i profesjonalizmem wykonywał pieśni i utwory patriotyczne.

Ostatnim akcentem Święta Niepodległości w naszej gminie był turniej piłki siatkowej, rozegrany w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Dziękujemy za Państwa obecność i wspólne świętowanie tego dnia.

Tekst i foto Paweł Wróblewski 

Galeria: