Dziś jest Niedziela, 27.09.2020,imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2019-02-15 06:45:24

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Premiera Jana Olszewskiego


Zapamiętamy go jako człowieka niezwykłej odwagi i wytrwałości w walce o sprawiedliwą i uczciwą Polskę. Jego społeczne zaangażowanie i odpowiedzialne pełnienie funkcji publicznych są wzorem do naśladowania dla nas współczesnych, i kolejnych pokoleń Polek i Polaków.

Rodzinie zmarłego, a także wszystkim jego bliskim i przyjaciołom, składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

Niech odpoczywa w pokoju.

 

Wójt, Rada Gminy, Sołtysi i cała społeczność Gminy Kampinos

 

O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, którą zarządził Prezydent RP Andrzej Duda. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu. 

Jan Olszewski zmarł 7 lutego w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Kawalerem Orderu Orła Białego.

Uroczystości pogrzebowe byłego premiera będą miały charakter państwowy; rozpoczną się w piątek rano i potrwają do soboty. Jan Olszewski spocznie w sobotę po popołudniu na cmentarzu na Powązkach Wojskowych.

źródło: www.prezydent.pl