Dziś jest Sobota, 05.12.2020,imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2019-04-05 15:59:15

Ważna informacja w związku z planowanym strajkiem


W dniu 25 marca 2019 r. w czasie sesji Rady Gminy Kampinos, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie została poproszona o przedstawienie sytuacji placówki w aspekcie planowanego strajku nauczycieli. Pani Dyrektor poinformowała, iż w Kampinoskiej Szkole strajk najprawdopodobniej odbędzie się, a co za tym idzie może dojść do utrudnień w przeprowadzeniu egzaminów dla klas ósmych szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.

Z pisma Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Sochaczewie z dnia 26 marca 2019 r. kierowanego do Dyrektor naszej Szkoły wynika, iż w placówce od dnia 8 kwietnia 2019 r. rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania. O treści niniejszego pisma organ prowadzący został poinformowany w dniu 4 kwietnia 2019 r.

Również w dniu 4 kwietnia 2019 r. niezwłocznie po podjęciu informacji o strajku, w Urzędzie Gminy Kampinos odbyło się spotkanie mające na celu omówienie bieżącej sytuacji. Podczas spotkania Dyrektor Szkoły zobowiązała się do podjęcia wszelkich możliwych kroków mających na celu przeprowadzenie wskazanych wyżej egzaminów, jak również zabezpieczenia opieki dla dzieci, które w tym okresie będą przybywać do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W opiekę nad dziećmi zaangażowane będę również Świetlice Środowiskowe oraz Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos.

Sytuacja jest dynamiczna, w związku z powyższym prosimy na bieżąco śledzić stronę placówki http://zspkampinos.pl/.