Dziś jest Poniedziałek, 26.10.2020,imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2019-05-08 10:56:54

XXIV Edycja Konkursu Ekologicznego „Co w Puszczy piszczy?” za nami!


24 i 26 Kwietnia 2019 r. już po raz 24. odbył się Regionalny Konkurs Ekologiczny „Co w Puszczy piszczy?”, którego organizatorami są Nowodworski Ośrodek Kultury i Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy. Ten rok jest wyjątkowy, gdyż świętujemy 60. Rocznicę utworzenia Kampinoskiego Parku Narodowego.

Konkurs, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, jego otuliny i z Nowego Dworu Mazowieckiego, składa się z dwóch form – konkursu plastycznego, którego tegoroczny temat brzmiał „Krajobraz zachowany”, oraz konkursu wiedzy. Konkurs wiedzy jest dwuetapowy- etap półfinału odbył się w pięknych okolicznościach przyrody na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy, przeprowadzony został w postaci gry terenowej.

Piętnaście trzyosobowych drużyn wyłonionych w eliminacjach szkolnych stawiło się by powalczyć o wejście do finału. A były to reprezentacje:

Szkoły Podstawowej w Głusku z siedzibą w Nowych Grochalach

Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Leśnym

Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim

Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim

Szkoły Podstawowej w Śladowie

Szkoły Podstawowej w Izabelinie

Szkoły Podstawowej w Leoncinie

Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dużym

Szkoły Podstawowej w Kaliszkach

Szkoły Podstawowej w Kampinosie

Szkoły Podstawowej w Zaborowie

Szkoły Podstawowej w Lasocinie

Szkoły Podstawowej w Babicach Starych

Szkoły Podstawowej w Brochowie

Szkoły Podstawowej w Kazuniu Polskim

Wszystkie drużyny, wyposażone w mapki, miały za zadanie odnaleźć w terenie 10 punktów kontrolnych i tam odpowiedzieć na przygotowane zestawy pytań. Na całość były dwie godziny. Wszyscy zdążyli, i oddali karty z punktacją do zliczenia do siedziby komisji. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy zaproszeni zostali na ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Kiedy komisja skrupulatnie podliczyła punkty każdej z drużyn, okazało się, że do finału w Nowodworskim Ośrodku Kultury zakwalifikowały się drużyny ze: Szkoły Podstawowej w Babicach Starych, Szkoły Podstawowej w Izabelinie, Szkoły Podstawowej w Kampinosie, Szkoły Podstawowej w Leoncinie, Szkoły Podstawowej w Śladowie.

Etap półfinału zakończyło rozdanie upominków dla opiekunów i drużyn, które nie zakwalifikowały się do finału konkursu.

26 kwietnia 2019 r. powyższe drużyny, silnie zmotywowane, stawiły się na finale konkursu w Nowodworskim Ośrodku Kultury, aby walczyć o najatrakcyjniejsze nagrody ufundowane przez naszych wspaniałych sponsorów.

Po zaciętej rywalizacji wszystko było jasne:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Kampinosie II miejsce Szkoła Podstawowa w Babicach Starych III miejsce Szkoła Podstawowa w Izabelinie IV miejsce Szkoła Podstawowa w Leoncinie V miejsce Szkoła Podstawowa Śladowie.

W Finale nie było przegranych, każdy z uczestników otrzymał atrakcyjną nagrodę. Tego samego dnia odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Co w Puszczy Piszczy?" pt. „Krajobraz zachowany”. W tym roku na konkurs wpłynęły 93 prace. Jury nie miało łatwego wyboru, po długich naradach biorąc pod uwagę samodzielność, estetykę, pomysłowość, kompozycję i oryginalność w zaprezentowaniu tematu, wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii szkół podstawowych kl. I-IV:

I miejsce Franciszek Sierżęga S. P. nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim

II miejsce Hanna Romańska S. P. w Dziekanowie Leśnym

III miejsce Dawid Makowski S. P. w Brochowie

Wyróżnienia: Gabriela Starzyńska S. P. nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim i Maria Korytowska S.P. nr 2 w Łomiankach

w kategorii szkół podstawowych kl. V-VIII

I miejsce Aleksander Wolak S.P. w Kaliszkach

II miejsce Danuta Kamińska S.P. w Kampinosie

III miejsce Aleksandra Drzazgowska S.P. nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyróżnienia: Aleksandra Wierzbicka S.P. w Lesznie i Wiktoria Parzyszek S.P. w Dziekanowie Leśnym.

 

Gratulujemy zwycięzcom konkursu wiedzy, laureatom konkursu plastycznego, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Od wielu lat Regionalny Konkurs Ekologiczny „Co w Puszczy Piszczy” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem a także poparciem władz samorządowych, oraz licznych instytucji, stowarzyszeń, firm komercyjnych i osób prywatnych wyrażającym się wsparciem imprezy poprzez ufundowanie każdorazowo niezwykle atrakcyjnych i praktycznych nagród. Pragniemy podziękować wszystkim władzom i instytucjom, a także związkom i stowarzyszeniom oraz firmom prywatnym, które wsparły konkurs finansowo i materialnie, a należą do nich: Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim, Fundacja Kampinoskiego Parku Narodowego, Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Urząd Gminy Leoncin, Urząd Gminy Izabelin, Urząd Gminy Czosnów, Urząd Gminy Kampinos, Urząd Gminy Leszno, Urząd Miasta i Gminy Łomianki, Urząd Gminy Stare Babice, Lokalna Grupa Działania "Między Wisłą a Kampinosem", Towarzystwo Przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego, Stowarzyszenie Cztery Krajobrazy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Maz., Cukiernia Duet, Sklep z herbatami-Basilur.

Serdecznie dziękujemy również p. Izabeli Bielak i p. Stanisławowi Bielakowi, którzy od lat wspierają konkurs „Co w Puszczy Piszczy?”.

Dziękujemy także wszystkim nauczycielom za poświęcony czas w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu, zarówno plastycznego jak i wiedzy ekologicznej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

Artykuł i zdjęcia pochodzą ze strony: https://nok.nowydwormaz.pl/aktualnosci/relacje/9-inne/782-xxiv-edycja-konkursu-ekologicznego-co-w-puszczy-piszczy-za-nami

 

Galeria: