Dziś jest Czwartek, 03.12.2020,imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2019-05-23 07:55:21

Dar serca – Wielki piknik krwiodawstwa po raz czwarty w Ożarowie Mazowieckim


Już  25 maja br.  odbędzie się Wielki Piknik Krwiodawstwa „Dar serca”. W tym roku przedsięwzięcie będzie realizowane pod hasłem „Żyjmy zdrowo, na sportowo”.

Celem akcji jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia dla każdego. O tym, że ruch to zdrowie, a szczególnie ruch na świeżym powietrzu, wie każdy. W dobie dominacji produktów fast food oraz popularności biernych form spędzania wolnego czasu, przekazywanie wiedzy, zwłaszcza młodemu pokoleniu, o sposobach aktywnego spędzania czasu i promowanie zasad zdrowego odżywiania to skuteczny proces edukacji zdrowotnej mający bezpośredni wpływ na poprawę kondycji zdrowotnej mieszkańców.

Wybór terminu imprezy nie jest przypadkowy. Jest związany z początkiem sezonu letniego i zbliżających się wakacji. Problem niedoboru krwi nasila się w Polsce szczególnie w miesiącach letnich. Dochodzi wówczas do największej liczby wypadków, co powoduje, że zapotrzebowanie na krew jest szczególnie wysokie.

Podczas akcji odbędą się warsztaty zdrowej kuchni przeprowadzone przez kucharzy z  Instytutu Kulinarnego Transgourmet . Oprócz tego  tradycyjnie będzie loteria fantowa dla krwiodawców, a w niej atrakcyjne fanty do wylosowania: vouchery na kolację w Hotelu Mazurkas, rodzinny dzień w Parku Rozrywki Julinek, lot w tunelu aerodynamicznym FLYSPOT, koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, zestaw narzędzi od Bricomana,  zestaw walizek, rower turystyczny i wiele innych cennych losów. Będzie także zdrowy posiłek regeneracyjny, pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego oraz pokazy ratownictwa medycznego. Kolejny raz zaprosimy na spacer nordic walkingowy z grupą „Rysie razem” i Żbiki”.

Kto może oddać krew?

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, ważąca powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi należy być wyspanym i wypoczętym. Warto też zjeść lekkostrawny, niskokaloryczny posiłek. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok. 1,5 płynów, nie wolno natomiast spożywać w tym czasie alkoholu. Do punktu krwiodawstwa nie powinny zgłaszać się osoby z objawami przeziębienia lub przyjmujące lekki. Trzeba pamiętać także o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości. Osobom, które oddadzą krew będzie przysługiwać w tym dniu zwolnienie z pracy.

Miejsce i data wydarzenia:

Wielki Piknik Krwiodawstwa Dar serca „Żyjmy zdrowo, na sportowo”. Spotykamy się 25 maja br.
 przy ul. Poznańskiej 129/133 w Ożarowie Mazowieckim, tuż obok siedziby Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Rejestracja dawców rozpocznie się o godz.9.00 i potrwa do godz.16.00.

Galeria: