Dziś jest Poniedziałek, 26.10.2020,imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2019-05-29 10:07:04

Dzień Dziecka - Przeżyjmy to jeszcze raz!


Przeżyjmy to jeszcze raz!

Dzień Dziecka  w gminie Kampinos co prawda już za nami, jednakże wspomnienia z festynu zostaną z nami jeszcze długo. W tym roku okazja do świętowania była podwójna, gdyż uroczystość odbywała się 26 maja w Dniu Matki. Kolejny raz wszyscy mogliśmy się przekonać, że w Kampinosie mamy fantastyczne Dzieci i Młodzież oraz Super Mamy.

 

Organizatorzy postanowili zadbać o atrakcje dla Dzieci i Mam, a konkursy miały charakter rodzinny. Najmłodsi mogli nieodpłatnie skorzystać z dmuchańców, poskakać aż do samych chmur na eurobungee a wspólnie z rodzicami rozegrać niezapomniany mecz na mega piłkarzykach. Wyjątkowych emocji przysporzyły również inne, fantastyczne i nietuzinkowe atrakcje – liczne konkursy i quizy organizowane przez dwie Panie o niewyczerpanych pokładach energii – Wiolettę i Karolinę.

 

Wśród licznych atrakcji, swoich zwolenników znalazł także przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kampinos konkurs plastyczny pt. „Bukiet dla Mamy”. Dzieci w warunkach plenerowych wykonały prace plastyczne. Jury miało spory problem z wyłonieniem zwycięzców. Ze względu na dużą liczbę prac oraz rozpiętość wiekową Uczestników konkursu trudno było dokonać oceny. Ostatecznie wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni, a zwycięzcy otrzymali dodatkowo dyplomy i książkowe upominki dla Mam. Konkurs plastyczny był kontynuacją warsztatów plastycznych, które odbyły się 16 maja br. w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie. Dzieci wykonały wówczas róże dla Mam.

 

W trakcie festynu rozstrzygnięto również konkurs organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Pani Bożenna Kobylińska, Dyrektor Placówki, osobiście wręczała dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Natomiast dla tych, którzy brali udział w konkursie i byli obecni na festynie, ufundowano nagrody pocieszenia.

 

Nie zabrakło również jedynej w swoim rodzaju atrakcji – wiatrakowca, który budził ogromne zainteresowanie. Z relacji Pana Patryka, miłośnika i znawcy wiatrakowców wynika, że posiadają one wiele zalet: są lekkie, tanie oraz łatwiejsze w obsłudze niż śmigłowce. Osiągają prędkość nawet do 150 kilometrów na godzinę i mogą wznieść się na wysokość 1500 metrów.

Podczas plenerowego Dnia Dziecka dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko malowania buziek. Panie Sylwia oraz Milena pracowały bez wytchnienia, starając się spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających milusińskich.

Dużym zainteresowaniem cieszył się jak zawsze tor tubingowy. Dziękujemy Pani Monice, Panu Robertowi oraz fantastycznym wolontariuszom: Darii, Julii, Wiktorii, Adamowi, Jakubowi K., Jakubowi W. oraz Mateuszowi, którzy w tym dniu dbali o bezpieczeństwo dzieci korzystających z naszej atrakcji. 

W tym roku po raz kolejny mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony Pani Ani i Pana Władka oraz Fundacji Galopujące Serca. Dzięki nim dzieci mogły spróbować swoich sił w jeździe konnej, za co serdecznie dziękujemy.

Jak zawsze mogliśmy liczyć również na naszych druhów strażaków – tym razem pokazy pierwszej pomocy prezentowane były przez jednostkę z OSP Zawady. Natomiast OSP Kampinos zadbała o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Spragnieni łakoci mogli liczyć na poczęstunek, który serwowała Pani Agnieszka. A po wspólnych zabawach i szalonych zjazdach każdy, kto poczuł się naprawdę głodny, otrzymał solidną porcję chleba ze smalcem lub kiełbaskę wprost z „wiejskiego stołu” przygotowanego przez Panią Bożenkę i Panią Ewę.

Organizatorzy festynu: Urząd Gminy Kampinos, Gminna Biblioteka Publiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Razem. Partnerom organizacyjnym oraz wszystkim tym, którzy nas wsparli, dziękujemy za dobrą współpracę, profesjonalizm i zaangażowanie.

Dziękujemy wszystkim Dzieciom oraz ich Rodzicom, Gościom za przybycie i wspólną radość, do zobaczenia za rok!

 

 

 

Galeria: