Dziś jest Piątek, 30.10.2020,imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2019-08-20 10:08:30

Koncert "Chopin i Moniuszko na ludowo"


W niedzielę, 18 sierpnia, w Granicy pod strzechą stodoły Widymajera zaprezentowane zostały najpiękniejsze z kart muzycznej twórczości Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. W niezwykłym wydaniu – „na ludowo”.

Maria Pomianowska & Przyjaciele sprawili, że muzyka naszych narodowych kompozytorów, tak bliskich sercom Polaków, zachwyciła licznie zgromadzonych słuchaczy. Artyści zaprezentowali unikalne aranżacje utworów Chopina i Moniuszki z wykorzystaniem  instrumentarium etnicznego świata, muzyki klasycznej i muzyki ludowej. Maria Pomianowska, w przepięknej scenerii skansenu budownictwa puszczańskiego, w samym sercu Kampinoskiego Parku  Narodowego, przy­pomniała odbiorcom o tak potężnym dziedzictwie, jakim jest kultura ludowa.

Koncert "Chopin i Moniuszko na ludowo" miał również symboliczne znaczenie, gdyż odbył się w dwusetlecie urodzin Moniuszki, kompozytora, który zawsze był dumny z tego, że jego muzyka i pieśni trafiały właśnie pod strzechy polskich wsi.

Artyści zaprezentowali utwory z płyt: „Chopin na 5 kontynentach” oraz „Moniuszko z 1000 i jednej nocy”.

 

"Chopin i Moniuszko na ludowo":
Maria Pomianowska - śpiew, fidele kolanowe
Hubert Giziewski - akordeon
Wojciech Lubertowicz - bębny obręczowe, duduk
Shaheen Parvez /Indie/ - sarangu, tabla.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pozostałe koncerty odbywające się w ramach Festwialu Muzycznego "W krainie Chopina". Więcej informacji na fb @Chopinfestiwal oraz na stronie http://www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl

Galeria: