Dziś jest Niedziela, 27.09.2020,imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2019-12-16 10:21:11

Mikołaj w Kampinosie


6 grudnia br., w budynku OSP w Kampinosie odbyło się gminne spotkanie mikołajkowe, którego współorganizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy warsztatami stroików świątecznych. Zajęcia poprowadziła tradycyjnie już pani Małgorzata Mandes. Uczestnicy dopisali, stąd przy stołach było tłoczno i gwarno.

Młodzi artyści dokładnie wiedzieli, jak mają wyglądać ich kompozycje i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali stroiki, które mamy nadzieję, przetrwają do świąt Bożego Narodzenia i będą zdobiły domy oraz przypominały o naszym spotkaniu.

W drugiej części imprezy, zgromadzeni obejrzeli przedstawienie w wykonaniu Teatru Lalek „Bajka”, pt. „Wyjątkowy gość”, oparte na  motywach opowiadania Zofii Kossak-Szczuckiej oraz inspirowane śląską legendą „O oczekiwanym gościu”.

Przedstawienie promowało wartości etyczne, a rozmowy głównych bohaterów były z całą pewnością cenną lekcją dobroci, gościnności, potępienia egoizmu i zazdrości 

Po uczcie duchowej i słodkim poczęstunku, z niecierpliwością oczekiwaliśmy wizyty św. Mikołaja. Nie zawiódł nas i w tym roku. Przybył, przynosząc dwa worki prezentów. Dla wszystkich wystarczyło, a kto miał ochotę mógł sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać z Mikołajem.

Najmłodsi uczestnicy spotkania byli już nieco zmęczeni, zwłaszcza, że niektórzy przybyli do strażnicy o godz. 15.00, dlatego zdecydowano, że przyspieszymy rozświetlenie choinki w parku. Świąteczne drzewko rozbłysło około godz. 18.20. Kto nie dotrwał do końca imprezy, może podziwiać świąteczną iluminację, każdego dnia po zmroku.

Przygotowanie gminnych mikołajek było możliwe dzięki pracy wielu osób. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym spotkaniu oraz tym, którzy zadbali o bezpieczeństwo przybyłych dzieci. Dziękujemy przede wszystkim druhom strażakom na czele z dh. Erykiem Zaleskim, pracownikom gminy, biblioteki, świetlic środowiskowych i wolontariuszom.

            

                                                                                                            Karina Leszczyńska

 

Galeria: