Dziś jest Czwartek, 29.10.2020,imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2020-03-16 14:01:31

Koncert z okazji Dnia Kobiet


W niedzielę, 1 marca spotkaliśmy się w Dworze pod Kasztanowcami, by uczcić zbliżający się Dzień Kobiet. Główną atrakcją wieczoru był występ Zespołu Plateau. Większość utworów pochodziła z ich przedostatniej płyty, pt. „W związku z Tobą”. Artyści wykonali piosenki z repertuaru Marka Grechuty i własne kompozycje.

Zespół zaskoczył nie tylko publiczność, ale także organizatorów, przedpremierowym wykonaniem utworów Leonarda Cohena z szóstej już płyty zatytułowanej „Projekt Cohen”, której oficjalna promocja będzie miała miejsce pod koniec marca.

Publiczność reagowała żywiołowo, klaszcząc i podśpiewując znane i lubiane teksty. Tłumaczem większości utworów Leonarda Cohena jest Roman Kołakowski, z wyjątkiem piosenki „Wspomnienia” według przekładu Macieja Zembatego.

Po koncercie, członkowie Zespołu spotkali się z przybyłymi gośćmi, pozowali do zdjęć, a chętni mogli nabyć płyty Zespołu i otrzymać autografy.

Osoby, które nie mogły przybyć na tę uroczystość, zapraszamy na oficjalną stronę Plateau, być może i Państwo ulegniecie urokowi ich twórczości.

Organizatorzy koncertu – Gmina Kampinos i Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos dziękują wszystkim przybyłym gościom za wspólne spotkanie, a w szczególności Gospodarzowi Dworu pod Kasztanowcami, Panu Adamowi Klesze, za gościnę, pyszny poczęstunek i bukiet pięknych kwiatów dla świętujących z nami Pań, przekazany na ręce Wójt Moniki Ciurzyńskiej.

 

Foto: Przemysław Jośko

http://tylkochwile.pl

Galeria: