Dziś jest Poniedziałek, 26.10.2020,imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2020-04-07 13:39:03

Maseczki dla Mieszkańców naszej Gminy!


Szanowni Państwo, ze względu na trwającą w Polsce epidemię musimy podejmować wszelkie działania mające na celu minimalizację szerzenia się zakażeń COVID-19. Eksperci w dziedzinie chorób zakaźnych zgodnie wskazują, że głównym źródłem zakażeń są chorzy i nosiciele, którzy w skutek oddychania, mówienia i kaszlu emitują aerozol zawierający wirusa. W związku z zaleceniami WHO oraz informacjami Premiera RP i Ministra Zdrowia o przewidywanej konieczności stosowania maseczek,  Gmina Kampinos postanowiła wyposażyć w ten środek ochrony wszystkich mieszkańców.

Maseczki będą kolportowane poprzez umieszczanie ich w Państwa skrzynkach pocztowych. Do każdego gospodarstwa domowego dostarczymy tyle maseczek, ile osób wskazaliście Państwo w deklaracjach dotyczących odpadów komunalnych.

Maseczki dotrą do nas partiami i niezwłocznie będą dostarczane Państwu przez pracowników Urzędu Gminy oraz druhów strażaków zrzeszonych w OSP z terenu naszej Gminy.

Oddajemy w Państwa ręce maseczki ochronne uszyte z dwóch warstw tkaniny bawełnianej
o wysokiej jakości. Są to maseczki wielokrotnego użytku o wymiarach 18 cm x 10 cm. Maseczkę mocuje się do twarzy za pomocą gumek zakładanych za uszy, tak by jak najlepiej przywierała do twarzy i  zasłaniała usta oraz nos.

Przed każdym  (również pierwszym) użyciem:

  • wypierz maseczkę w ciepłej wodzie (najlepiej 60°C) z dodatkiem mydła,
  • zaleją wrzącą wodą i zostaw na kilka minut,
  • wysusz wieszając na gumkę,
  • obustronnie wyprasuj.

Pamiętaj!

Maseczka przede wszystkim chroni innych. W sytuacji kiedy tak do końca nikt nie jest pewien czy jest zdrowy możemy nosić je wszyscy. Zasada jest taka, że maseczkę nosimy maksymalnie do 30 minut lub do momentu, kiedy poczujemy, że robi się wilgotna. Wówczas ściągamy ją za nauszniki, nie dotykając przodu maseczki  i wykonujemy jej dezynfekcję zgodnie z opisanymi wyżej schematem. Jeśli po dezynfekcji nie będziesz używał maseczki od razu, przechowuj ją
w higienicznych warunkach, np. w zamykanych jednorazowych woreczkach.

Szanowni Mieszkańcy, w tym trudnym dla nas wszystkich okresie musimy mieć świadomość, iż najważniejszymi czynnikami ograniczającymi skutki epidemii koronawirusa są nasze świadome i odpowiedzialne zachowania. Stosujmy się więc do wszystkich zaleceń przekazywanych nam między innymi przez  WHO, przedstawicieli rządu RP, czy Głównego Inspektora Sanitarnego, gdyż łamiąc wprowadzone w Polsce zasady i obostrzenia narażasz siebie, ale przede wszystkim innych.

                                                                                             

                                                                                              Z poważaniem

                                                                                              Monika Ciurzyńska  

Galeria: