Dziś jest Piątek, 25.09.2020,imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2020-06-15 10:59:22

Aktualizacja danych członka spółki wodnej


W marcowym Biuletynie Kampinoskim, na stronie 9-10, został zamieszczony formularz DEKLARACJI wraz z informacją, gdzie należy ją składać.

Z przykrością informuję, iż do tej pory tylko nieliczni z Państwa wywiązali się z tego członkowskiego OBOWIĄZKU. Ponieważ reżym sanitarny związany z epidemią koronawirusem został częściowo złagodzony, zwracam się do członków Spółki o dostarczanie lub przesyłanie, wypełnionych i podpisanych formularzy. Przypominam, iż deklaracje można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w sekretariacie Urzędu Gminy lub droga mailową: spolka.wodna@kampinos.pl. Można je też pozostawiać u Państwa sołtysów.

Do jakich celów potrzebna jest Zarządowi Spółki „Deklaracja (aktualizacja danych członka spółki)”?

Przede wszystkim na podstawie zawartych w deklaracji danych teleadresowych i numerów działek Zarząd będzie miał bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy z właścicielem grunt, na którym planuje przeprowadzić prace konserwacyjne. Tą drogą możemy wspólnie ustalać szczegóły prac. W chwili obecnej poświęcamy dużo czasu w ustalaniu właścicieli konkretnych działek.

Od razu informuję, iż z uwagi na obowiązujące przepisy RODO dot. ochrony danych, Urząd Gminy nie może udzielać Spółce  żadnych informacji. Podobnie jak Spółka nie może udzielać nikomu  informacji nt. posiadanych danych w swojej bazie za wyjątkiem podmiotów określonych w ustawie o ochronie danych osobowych.

”Deklaracja” potrzebna jest więc do stworzenia  rzetelnej bazy danych. Dotychczas, oprócz danych adresowych, Spółka posiadała jedynie ogólne dane dot. wielkości zmeliorowanego areału i nazwę sołectwa, w którym działka się znajduje.

Mówiąc o rzetelnej bazie danych mam na myśli zbiór aktualnych informacji o działkach oraz o ich właścicielach. Bowiem rzadko kiedy członkowie Spółki, pomimo takiego obowiązku, informowali Zarząd o sprzedaży gruntu, jego podziału czy przekazaniu w formie darowizny. „Deklaracje” pomogą też przeprowadzić inwentaryzację zmeliorowanych gruntów, jak również zlokalizować położenie działki w terenie. Zależy nam, aby dane zawarte w bazie danych stanowiły uczciwą i rzetelną podstawę do naliczania składki

W marcu br. zakupiliśmy i wdrażamy komputerowy system do obsługi spółek wodnych, o którym wspomniałem wyżej. System posiada certyfikaty bezpieczeństwa określone przez RODO i ustawę o ochronie danych osobowych. Dane członków Spółki znajdujące się w systemie są całkowicie chronione i bezpieczne.

W przypadku wątpliwości, jak wypełniać deklarację, proszę o kontakt telefoniczny ( 513 183 486 ). Można oczywiście wykorzystać formularz deklaracji z marcowego Biuletynu Kampinoskiego. Formularz można też ściągnąć z internetowej strony Urzędu Gminy Kampinos:  http://www.kampinos.pl/ – zakładka po lewej stronie „Gminna Spółka Wodna Kampinos” - zakładka „Druki do pobrania” - „Deklaracja o stanie posiadania gruntów”.

        

Zwracam się z apelem o rzetelne i poważne potraktowanie poruszonej problematyki.                                                                                    

                                                                                                                                        Waldemar Sarnowski

                                                                                                                                                  Prezes Spółki