Dziś jest Sobota, 31.10.2020,imieniny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2020-09-18 11:40:11

Zapraszamy do Warsztatu Terapii Zajęciowej „W Sercu Kampinosu”


W dawnej szkole podstawowej w Górkach ( gm. Leoncin) powstało niezwykle miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnością mogą rozwijać swoje talenty, zarówno te już odkryte, jak i te, o których istnieniu nie miały pojęcia.  

Mowa o Warsztatach Terapii Zajęciowej „W Sercu Kampinosu” prowadzonych przez Fundację „a KUKU”. Warsztat ten ma za zadanie zapewnić uczestnikom jak najlepszą rehabilitację społeczną i zawodową, dlatego też kadra dokłada wszelkich starań, by podopieczni mieli jak najwięcej możliwości rozwoju. Instruktorzy Terapii Zajęciowej prowadzą zajęcia  o bardzo różnorodnym charakterze, np. z rękodzieła, zajęć codziennych, gotowania czy też multimedialne i muzyczno- teatralne. Przekrój proponowanych zajęć jest tak duży, że na pewno każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. W efekcie w warsztacie powstaje mnóstwo pięknych dzieł! Wystarczy zajrzeć na profil „WTZ w Sercu Kampinosu” na Facebooku, by zobaczyć bajeczne łapacze snów, śliczne podkładki, serwetki, maskotki z włóczki… Warto wspomnieć, że można takie wyroby kupić i tym samym wesprzeć warsztat.  Sekcja rękodzieła nie jest jedyną, która działa tak prężnie. W innych pracowniach też wiele się dzieje, codziennie ktoś odkrywa w sobie smykałkę do śpiewu, gotowania albo komputera.

Fundacja dba o dobre samopoczucie i kondycję uczestników na wiele sposobów, jednym z nich jest zapewnienie fachowej rehabilitacji z fizjoterapeutką. Wszystko po to, by każdy był kompleksowo zaopiekowany. Co niemniej ważne, warsztat jest miejscem, w którym od progu czuć przyjazną, bezpieczną i ciepłą atmosferę. Nietrudno tu znaleźć przyjaciół, bowiem wszyscy są do siebie nastawieni bardzo życzliwie. To bardzo istotne, by w miejscu które ma aktywizować osoby z niepełnosprawnością, każdy czuł się bezpiecznie i po prostu dobrze.

Warsztat terapii zajęciowej to nie tylko zajęcia w pracowniach, to także wycieczki i atrakcje. Uczestnicy mieli już okazję wybrać się do kina, pływać łodzią po Wiśle czy też odwiedzić mini-zoo. Jak zapewnia kadra, to dopiero początek a na uczestników czeka znacznie więcej atrakcji, choćby takich, jak cykl warsztatów plecionkarskich, który właśnie się zaczyna.

Fundacja Pomocy Dzieciom „a KUKU” serdecznie zaprasza osoby z umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności do Warsztatu Terapii Zajęciowej „W Sercu Kampinosu”. Oferta skierowana jest do osób miedzy 16 a 65 rokiem życia.

Uczestnictwo w warsztacie jest całkowicie bezpłatne.

Fundacja zapewnia:

- dowóz uczestników

- rehabilitację prowadzoną przez fizjoterapeutę

-wiele ciekawych zajęć

- codzienny posiłek

- comiesięczne kieszonkowe

 

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu:

Warsztaty Terapii Zajęciowej „W Sercu Kampinosu” 

Telefon: +48 535 094 493

E-mail: wsercukampinosu@gmail.com

 

 

Galeria: