Dziś jest Sobota, 31.10.2020,imieniny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2020-09-25 14:26:43

WYPRAWKI DLA MAŁYCH CZYTELNIKÓW Z ROCZNIKÓW 2014-2017 CZEKAJĄ W BIBLIOTECE!


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. Projekt jest realizowany przez Instytut Książki, współdziałający w tym zakresie z bibliotekami publicznymi, w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także Rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

 

UWAGA!!! W nowej edycji mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3 do 6 lat, również te, które zgłosiły się do zeszłorocznego projektu. Co prawda Instytut Książki, przekazał identyczne książki, jak w poprzedniej edycji, ale w tym roku mamy inne naklejki, dyplomy, składane kostki do gry i zakładki.

 

 

Galeria: