Dziś jest Czwartek, 26.04.2018,imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2012-06-06 13:53:24

Stypendia dla zaangażowanych


Rozpoczęła się rekrutacja do ósmej edycji stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, skierowanych do zdolnej i zaangażowanej młodzieży szkół warszawskich, których trudna sytuacja materialna nie pozwala na pełne rozwijanie ich pasji i talentów. Przy przyznawaniu stypendium nie jest brane pod uwagę miejsce zamieszkania kandydata, a miejsce pobierania nauki, którym musi być warszawska podstawówka, gimnazjum, dowolna szkoła ponadgimnazjalna lub uczelnia wyższa.

Rozpoczął się nabór do programu stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Aplikować do niego mogą uczniowie warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Główne kryteria to średnia ocen, dochód na osobę w rodzinie oraz ponadprzeciętne zaangażowanie kandydata w naukę, sport, sztukę, działalność społeczną itp. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego i wynosi od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie
www.centrumjp2.pl/stypendia. Wypełnione i podpisane wnioski wraz ze wszystkimi załącznikami można składać osobiście lub pocztą do 31 lipca (uczniowie) i 30 września (studenci) w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11.
 
To już ósma edycja ufundowanych przez prezydenta Warszawy Stypendiów, które zostały powołane do życia jako żywy pomnik upamiętniający Jana Pawła II. Operatorem naboru oraz programu stypendialnego jest Centrum Myśli Jana Pawła II, warszawska instytucja kultury, która laureatom stypendiów oferuje szeroki program kulturalno-edukacyjny. W tym roku przyznanych zostanie ponad 400 stypendiów. Dotychczas z tej formy pomocy skorzystało około 5 tys. młodych osób uczących się w Warszawie. Są wśród nich m.in. laureaci olimpiad na poziomie ogólnopolskim, sportowcy, muzycy, plastycy i osoby zaangażowane w szeroko rozumianą działalność społeczną.

- Te stypendia to nie tylko gratyfikacja finansowa, ale przede wszystkim propozycja pracy w programie ofiarowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz zobowiązanie wobec mieszkańców miasta Warszawy i wobec kraju, że nie będziecie ustawać we własnym rozwoju, w pracy i nauce – powiedziała prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz na gali przyznania stypendiów. (...)
- Stypendia i program, oferowany nie tylko stypendystom, ale każdemu, kto pragnie zaangażować się w pomoc drugiej osobie, realizowane są w sposób zasługujący na uznanie. Świadczy o tym przyznana Stypendiom nagroda w konkursie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Moje Stypendium „Dobre stypendia 2010” w kategorii „programy stypendialne jednostek samorządowych” – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zapraszamy do składania wniosków. Warto od siebie wymagać!

Galeria: