Dziś jest Środa, 17.10.2018,imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2012-08-29 16:40:44

II Półmaraton PWZ już za nami


II Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego już za nami. Bieg odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, a organizatorami byli: Powiat Warszawski Zachodni, gminy: Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Stare Babice, Kampinos i Klub Sportowy Bieniewiczanka z Bieniewic. Bieg jest okazją do przypomnienia i upamiętnienia sylwetki wielkiego polskiego sportowca i biegacza Janusza Kusocińskiego, który spędził swoje dzieciństwo i młodość w Ołtarzewie (gm. Ożarów Mazowiecki).

Bieganie to pasja i wielka przygoda, trwająca całe życie.
Pasja która łączy ludzi, niezależnie od tego gdzie żyją…
Michał Walczewski „Maratony Polskie”
 

   Przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Warszawski Zachodni Paweł Białecki, Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz oraz Marek Parafiniuk  Dyrektor II Półmaratonu PWZ wraz z  Pawełem Nastulą – złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona biegu Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim.
   Pomimo padającego deszczu w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku na linii startowej stawiło się ponad 350 biegaczy z całej Polski. Start odbył się w Błoniu na ulicy Lesznowskiej niedaleko Ludowego Klubu Sportowego „OLYMP”. Uczestników biegu powitali życząc im powodzenia i zajęcia jak najwyższych miejsc przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Warszawski Zachodni Paweł Białecki, Burmistrz Błonia Zenon Reszka, wójt Kampinosu Tomasz Tymoftyjewicz oraz Paweł Nastula – znakomity sportowiec i medalista olimpijski i pomysłodawca półmaratonu mieszkaniec gminy Błonie, miłośnik biegania  Dariusz Ciećwierz.
   Znak do rozpoczęcia rywalizacji na trasie dał znakomity i zasłużony  trener, wychowawca wielu sportowców z klubu LKS „OLYMP” - Pan Zygmunt Karlicki. Punktualnie o godz. 10.00 zawodnicy ruszyli na trasę, która miała długość 21,0975km, meta znajdowała się w Borzęcinie Dużym przy ul. Jana III Sobieskiego (Ogólnodostępna Strefa Rekreacji Dziecięcej). 
   Trasa przebiega płasko wśród pól i małych miejscowości. Pogoda nie rozpieszczała uczestników biegu, przez  cały dystans  padał deszcz. Większość zawodników, która wystartowała w biegu pochodziła z Warszawy, byli również sportowcy z naszego powiatu, nie brakowało zawodników także z innych stron Polski np.: Gdańska, Kędzierzyna Koźla, Łodzi czy Wrocławia. Znacząca większość maratończyków biegnie nie po rekordy, a dla własnej przyjemności. Jak twierdzili przed startem, najważniejsze jest dla nich przebiegnięcie całej trasy i dobra zabawa. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale, napoje izotoniczne oraz pyszna zupa.
   Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Olszewski z grypy WARSZAWIAKY z czasem 01:11:23, jako drugi Aleksander Celiński z czasem 01:14:14 i jako trzeci Mateusz Baran z grupy WARSZAWIAKY z czasem 01:15:11. Wśród pań wygrała Ewa Kalarus KLA Zabiegani Częstochowa z czasem 01:26:00. Kolejną zawodniczką była Małgorzata Szadura Grupa Biegowa CHTMO z czasem 01:42:23, a trzecia na mecie zameldowała się Jolanta Wagner z czasem 01:42:40.
   Do mety dobiegło 319 zawodników, wszystkie wyniki do pobrania w załączniku.
   Wyniki I Półmaratonu PWZ.

   Po krótkim odpoczynku nastąpił moment dekoracji zwycięzców całego biegu wśród mężczyzn i kobiet, a także w poszczególnych kategoriach wiekowych. Puchary i nagrody wręczali: Wicestarosta Paweł Białecki, Burmistrz Błonia Zenon Reszka, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, Wójt Kampinosu Tomasz Tymoftyjewicz. To właśnie dzięki wsparciu i przychylności władz samorządowych udało się z sukcesem zorganizować imprezę na tak duża skalę, kosztowało to wiele trudu i wysiłku, ale opłacało się. Duże podziękowania należą się organizatorom całej imprezy, sponsorom, a także wszystkim służbom, które brały czynny udział w zabezpieczaniu trasy biegu: policjantom, służbie medycznej, oraz strażakom z Komendy Powiatowej w Błoniu i z ochotniczych jednostek z terenu powiatu, a także wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji i obsłudze imprezy. 
   Uczestnicy biegu odjechali zadowoleni i zapewniali, że wrócą tu za rok. Organizatorzy mają nadzieję, że Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych na Mazowszu, a nasz powiat będzie mógł corocznie gościć maratończyków.

Relacja fotograficzna z imprezy do obejrzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Powiat-Warszawski-Zachodni/311222125569605
oraz na naszej stronie
www.pwz.pl w multimediach/galerie.
Relacja w serwisie sportowym:
http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/26082012/8359154 

Do zobaczenia już za rok !

Galeria: