Dziś jest Czwartek, 19.04.2018,imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2012-09-04 14:49:53

Akcja społeczna 'Szczęśliwej szkoły, bezpiecznej drogi'


Rozpoczął się nowy rok szkolny 2011/2012. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu Gmina Kampinos wspólnie z gminami: Ożarów Mazowiecki, Stare Babice i Powiatem Warszawskim Zachodnim podpisała umowę dotyczącą współpracy przy akcji społecznej ‘Szczęśliwej szkoły, bezpiecznej drogi’.

   Celem akcji (przeprowadzanej w dniach 27 sierpnia - 9 września) jest przede wszystkim zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczeństwo dzieci, a także przeszkolenie uczniów najmłodszych klas pod kątem ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły i po skończonych lekcjach.


   Wraz z Policją Radio Kolor będzie patrolować ulice przed szkołami upominając nieuważnych kierowców i nagradzając tych wzorowych specjalnymi Świadectwami Wzorowego Kierowcy.
   Na antenie Radia Kolor emitowane będą materiały promujące m.in. rozważną jazdę, zwracanie szczególnej uwagi podczas jazdy na otoczenie w pobliżu szkół czy konieczność dokonywania choćby przeglądów układu hamulcowego, a także trzeźwości i zmęczenia kierowców, ich wyobraźni, odpowiedzialności i …miłości do Najmłodszych. 
   Po zakończeniu akcji ulicznej patrole przemieszczą się do szkół, w których przeprowadzą pogadanki na temat bezpiecznego zachowania na drodze. 
   Dodatkowo każdy z uczniów zostanie wyposażony w pakiet bezpieczeństwa (odblaskowy worek i opaskę na rękę oraz pulsacyjny brelok odblaskowy na plecak).
   Drodzy Kierowcy – dołączcie do nas!

Galeria: