Dziś jest Niedziela, 27.05.2018,imieniny Amandy, Jana, Juliana
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2012-11-14 11:55:03

Zapraszamy do udziału w 'Debacie o Bezpieczeństwie'


Zapraszamy mieszkańców powiatu do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 22 listopada 2012 roku w godz. 15.30-17.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Starych Babicach. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.

Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu ograniczanie skali zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.
Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”.
Debata społeczna ma na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

nadkom. Ewelina Gromek-Oćwieja
oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji
dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Galeria: