Dziś jest Niedziela, 27.05.2018,imieniny Amandy, Jana, Juliana
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2013-01-14 13:22:06

To TY decydujesz.pl - pozbądź się elektrograta


Pozbycie się starej lodówki, pralki lub kuchenki jeszcze nigdy nie było takie proste i wygodne. Organizacja odzysku Electro-System we współpracy z zakładem przetwarzania Remondis Electrorecycling uruchomiła system odbioru dużego sprzętu AGD wprost z domu. Wystarczy tylko przesłać zgłoszenie a sprzęt zostanie odebrany w dogodnym terminie. W Warszawie i okolicach system jest bezpłatny. Usługa obejmuje także wyniesienie sprzętu z mieszkania.

   Coraz więcej osób wie, że tzw. elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika. Co zatem należy z nim zrobić? W wielu gminach działają punkty, do którego można takie odpady dostarczyć we własnym zakresie. Zapewne bez problemu dowieziemy tam mały sprzęt AGD, jednak można wyobrazić sobie ile kłopotu niesie ze sobą dostarczenie do takiego punktu zużytej lodówki lub pralki. Nie każdy ma przecież możliwość zorganizowania odpowiedniego transportu i pomocy przy wynoszeniu ciężkiego urządzenia z domu. Można w takim przypadku skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD. W ramach kampanii społecznej www.DECYDUJESZ.pl organizacja odzysku Electro-System SA we współpracy z Remondis Electrorecycling oferuje mieszkańcom  Warszawy i  okolic bezpłatny odbiór dużego sprzętu AGD wprost z mieszkania.
   Aby zgłosić odbiór wystarczy skontaktować się pod numerem telefonu 22 755 44 81 i pozostawić zgłoszenie. Mieszkańcy mogą także przesłać informację na adres:  elektrosmieci@remondis.pl lub skorzystać z formularza zgłoszenia dostępnego na stronie http://www.decydujesz.pl/.
   W każdym przypadku uzgodniony zostanie dogodny termin odbioru sprzętu. Przy okazji odbioru dużego sprzętu zabierane są bezpłatnie także pozostałe elektrośmieci tj. małe AGD, sprzęt komputerowy, sprzęt audio-video, elektronarzędzia, zabawki elektryczne i elektroniczne.
   Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny może być odpadem niebezpiecznym i w świetle obowiązujących przepisów powinien zostać we właściwy sposób zagospodarowany. Nie wolno go wyrzucać do śmietnika lub wystawiać pod altaną śmietnikową. Takie postępowanie zagrożone jest grzywną do 5000 zł.

 

Dodatkowych informacji udzieli:

Robert Wawrzonek - Dyrektor ds. Rozwoju Rynku

tel. 605 123 684 / 22 734 14 77, robert.wawrzonek@electro-system.pl

Galeria: