Dziś jest Niedziela, 27.05.2018,imieniny Amandy, Jana, Juliana
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2013-01-30 11:59:35

Senior@pl – bezpłatne warsztaty dla seniorów (i nie tylko)


Serdecznie zapraszamy tych z Państwa, którzy chcieliby bardziej zaprzyjaźnić się z komputerem, do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kampinosie. Warsztaty ruszają w marcu i potrwają do października br. Zapisy do 3 marca – w Bibliotece, ul. Szkolna 2, tel. 22 725 01 49. Ilość miejsc ograniczona!

   Spotkania – w zależności od potrzeb i zaawansowania kursantów – dotyczyć będą kilku wybranych tematów, takich jak: praca z edytorem tekstu (tworzenie i edytowanie dokumentów, układ znaków na klawiaturze, znaki specjalne), posługiwanie się przeglądarkami internetowymi, wyszukiwanie informacji w Internecie, zakładanie konta poczty elektronicznej, wysyłanie maili z załącznikami.


   Pokażemy, jak w prosty sposób  poruszać się w Sieci i wyszukiwać ciekawe strony – poszczególne www oraz mapy Google, fora internetowe czy portale społecznościowe. Nauczymy, jak wykorzystać Internet jako narzędzie do komunikowania się – za pomocą poczty elektronicznej, Skype’a czy Gadu-Gadu. 
   Dużo uwagi poświęcimy tematyce fotografii cyfrowej – temu, jak robić zdjęcia aparatem cyfrowym, jak kopiować je z aparatu do pamięci komputera i na nośniki wymienne: pendrive, kartę pamięci czy płytę CD/DVD. Nauczymy Państwa również instalowania i odistalowywania przydatnych programów, np. Skype’a.

   Zajęcia odbywać się będą według scenariusza, który postaramy się dostosować do potrzeb kursantów, a przede wszystkim – do poziomu Państwa zaawansowania.

Galeria: