Dziś jest Środa, 16.01.2019,imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2013-02-13 11:39:18

Seniorzy znowu w akcji!


Bardzo miło nam poinformować, że wiadomość o rozpoczynających się w marcu warsztatach komputerowych dla seniorów pt. senior@pl tak przypadła Zainteresowanym do gustu, że chęć uczestnictwa w nich zgłosiło już 50 osób. Ogłaszamy zatem KONIEC ZAPISÓW na te warsztaty, ale – biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Seniorów tematem – Gminna Biblioteka Publiczna w Kampinosie weźmie udział w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu dotacyjnego „Seniorzy w akcji”, którą ogłosiły: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

   Dotacje w wysokości od 5.000 zł do 12.000 zł zostaną przyznane na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową, a także sprzyjają rozwojowi wolontariatu osób starszych.


   O dotacje mogą ubiegać się osoby w wieku 60+ lub pary międzypokoleniowe poprzez organizację pozarządową lub instytucję (np. bibliotekę), która pełni rolę podmiotu aplikującego. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 8 marca. Więcej informacji na ten temat znajdą państwo na stronie:

www.seniorzywakcji.pl

Galeria: