Dziś jest Piątek, 27.04.2018,imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2013-02-20 14:00:21

Pomoc dla ofiar przestępstw


W ramach obchodzonego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w dniach od 25 lutego do 1 marca 2013 roku w godzinach 10.00 – 14.30 w Komendzie Powiatowej Policji w Starych Babicach dyżur wspólnie z policjantami pełnić będzie Konsultant ds. Przemocy Domowej i Problemów Alkoholizmu. Celem akcji będzie udzielenie bezpłatnej pomocy i wsparcia osobom, które doznają krzywdy ze strony najbliższych lub są świadkami takiego przestępstwa.

   Zasadniczym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Przedsięwzięcie realizowane jest z inicjatywy ministerstwa sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami, policją i organizacjami pozarządowymi. Wszystkie osoby, które nie wiedzą, jak rozwiązać trudne życiowe sytuacje, doznają krzywdy lub są świadkami przestępstw zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy fachowców. 
   W dniach od 25 lutego do 1 marca 2013 roku w Komendzie Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach na ulicy Warszawskiej 276 będzie dyżurował wspólnie z policjantami Konsultant ds. Przemocy Domowej i Problemów Alkoholizmu, który udzieli bezpłatnych porad osobom doznającym krzywdy ze strony najbliższych lub które są świadkami takiego przestępstwa.
   Policjanci zachęcać będą podczas codziennej służby do skorzystania z bezpłatnych konsultacji wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych doznając krzywdy ze strony najbliższych osób i nie wiedzą, jakie działania powinni w takich sytuacjach podjąć.

 

nadkom. Ewelina Gromek-Oćwieja
oficer prasowy
Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
z siedzibą w Starych Babicach

Galeria: