Dziś jest Czwartek, 26.04.2018,imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2013-02-21 12:00:17

Niezwykła wystawa fotograficzna


Starosta Warszawski Zachodni wraz z Towarzystwem Podróżniczo-Przyrodniczym „Kapibara” działającym przy Lokalnej Grupie Działania „Między Wisłą a Kampinosem” zapraszają serdecznie na wystawę fotografii, której autorem jest Artur Tabor – jeden z najlepszych polskich fotografów przyrody, człowiek o wyjątkowym talencie i wrażliwości, który zginął tragicznie w 2010 r., w czasie wyprawy do Mongolii. Wystawę można oglądać w hallu na I piętrze Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego ul. Poznańska 129/133 w Ożarowie Mazowieckim do 22 marca.

Wystawa tych niezwykłych zdjęć powstała z inicjatywy Ministerstwa Środowiska z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
Składa się z 30. pięknych fotografii przedstawiających różnorodność flory, fauny i krajobrazu Polski.
Celem wystawy jest uświadomienie widzom, jak bogatą mamy naszą ojczystą przyrodę.


Obserwowanie zwierząt w naszej strefie klimatycznej jest niezwykle trudne. Człowiek zdominował praktycznie wszystkie środowiska życia. Zwierzęta stały się bardzo czujne i płochliwe, unikają spotkań z człowiekiem. Nie wszyscy mamy świadomość, jakich mamy „sąsiadów” w pobliżu naszych domostw.
Ostatnimi miejscami gdzie możemy częściej spotkać dzikie zwierzęta są Parki Narodowe, Krajobrazowe, Rezerwaty Przyrody oraz miejsca zapomniane przez wszystkich.
Autor prac – Artur Tabor, poświęcił wiele lat pracy, aby uwiecznić na światłoczułej błonie polską przyrodę. Wszystkie zwierzęta zostały sfotografowane w ich naturalnym środowisku.
Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej poświęconej twórczości Artura Tabora:
www.arturtabor.pl

Galeria: