Dziś jest Niedziela, 24.06.2018,imieniny Danuty, Jana, Janiny
Strona główna »  Aktualności

Aktualności

wstecz
drukuj

2013-02-28 15:08:55

myIBUK - logowanie do czytelni on-line


Od jutra rusza (i będzie trwać przez marzec) bezpłatne korzystanie w formie testowej z dostępu do czytelni on-line podręczników akademickich i książek w języku polskim – tzw. ibuków.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Mozilla, Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

1) Dostęp do publikacji z sieci bibliotecznej na stronie
libra.ibuk.pl
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
2) Dostęp do publikacji spoza sieci bibliotecznej na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece. Wszystkie istniejące konta zdalne (pary login : hasło) zachowują swoją ważność.


UWAGA: Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Po wejściu na stronę www.libra.ibuk.pl należy kliknąć polecenie "ZALOGUJ, ZAREJESTRUJ" i w pierwszej kolejności zarejestrować swoje osobiste konto myIBUK (tę czynność wykonuje się tylko raz).
Po zarejestrowaniu konta system poprosi o podanie kodu aktywacyjnego otrzymanego w Bibliotece Publicznej w Kampinosie. o aktywowaniu konta Czytelnik będzie miał dostęp do zasobów ibuka w wirtualnej bibliotece utworzonej na potrzeby testowania platformy.

Galeria: