Imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kapinosie, 6 października odbyło się spotkanie z autorem książek – Panem Pawłem Maj.

Udostępnij

Paweł Maj to pisarz, autor książek takich jak: „Tosia w tarapatach”, „Przygody niezwykłych bohaterów”, „Głosownik, czyli odjechany dziennik Staszka Juraszka”.

Spotkanie z autorem rozpoczęło się od powitania uczniów z klas I-III  i zaprezentowania  swoich książek. Pan Paweł bardzo ciekawie opowiedział uczniom o pracy autora, o tym jak są pisane i wydawane książki. Udzielił odpowiedzi na pytania zadane przez uczniów.

Przeprowadził również warsztaty z dziećmi, dotyczące układania planu, doboru postaci i ról, a także tworzenia zarysu historii. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w kalamburach. Poprzez zabawę, własną wyobraźnię prezentowali swoje umiejętności aktorskie.

Spotkanie z autorem książki i zdobycie autografu to prawdziwa przygoda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą wyprawę w tajemniczy świat bajek i przygód.

Udostępnij