Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Dbajmy o nasze czworonogi latem!!!

Wiosna zawitała już w pełni. Temperatury rosną z dnia na dzień, tylko patrzeć, jak nadejdzie upalne lato, a z nim czas urlopu i wakacji. W tych beztroskich chwilach nie zapominajmy o komfortowych warunkach życia naszych psiaków. Zadbajmy o naszych czworonożnych przyjaciół w czasie letnich upałów, a w szczególności o zwierzaki wymagające uwagi, psy o nie najlepszej kondycji, w podeszłym wieku, mające nadwagę, a szczególną opieką i troską otoczmy suki ciężarne oraz szczenięta.

Udostępnij

Zwróćmy uwagę by nasze pupile w gorące dni zawsze miały swobodny dostęp do czystej wody, która powinna być wymieniana kilka razy dziennie. Miska przeznaczona na wodę powinna służyć tylko w tym celu (nie należy poić zwierzęcia z  miski, do której wsypujemy karmę, gdyż zanieczyszczona woda przez resztki karmy szybciej traci swoją świeżość przez co z czasem staje się niezdatna do spożycia. Naczynia z wodą oraz karmą dla psiaków powinny być ukryte przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych, by się nie nagrzewały. Pamiętajmy przede wszystkim o samych zwierzakach by im zapewnić odpowiednie warunki bytowania w letnie dni, by nie przebywały cały dzień na słońcu. Jeśli nasz pupil mieszka w budzie to powinna ona znajdować się w zacienionym miejscu. Również kojec  powinien zapewniać miejsce zacienione, chroniące przed palącym słońcem.

Pamiętajmy o pielęgnacji zewnętrznej naszych milusińskich, czesząc psa pomagamy mu pozbyć się futra zimowego, dzięki temu w ciepłe dni jest mu lżej. Strzyżenie psa całkowicie na łyso nie poprawi jego komfortu wręcz goła skóra w kontakcie z promieniami słonecznymi spowoduje oparzenia, wtedy musimy pamiętać by skórę pozbawioną sierści zabezpieczać za pomocą właściwego kremu z filtrem UV.

Pamiętajmy, że domowe pupile są uzależnione od naszej opieki, same nie odkręcą kurka przy kranie, by wlać wody do miski. Naszym zadaniem jest sprawić, aby zwierzęta czuły się zaopiekowane i szczęśliwe.

Udostępnij