GMINNY DZIEŃ DZIECKA 2026
W ostatnią niedzielę maja spotkaliśmy się w Parku w Kampinosie, żeby wspólnie świętować najbardziej kolorowy, promienny i skoczny dzień w roku – Dzień Dziecka!
Uczestników łatwo było rozpoznać, bo dumnie prezentowali własnoręcznie zrobione przypinki i błyszczeli brokatowymi tatuażami. Na twarzach mieli namalowane niesamowite wzory, a buzie pełne słodkości przygotowanych przez kampinoskich seniorów.
Harmonogram był dość napięty, ale mamy nadzieję, że zdążyliście na każdą atrakcję! O 14:00 rozpoczął się interaktywny spektakl pt.: „Złota Kaczka” w wykonaniu Teatru Duże Dzieci, a o 15:00 młodzi judocy z UKS Yuukan zaprezentowali mieszkańcom zasady „łagodnej drogi”.
Niektórzy zadają sobie pytanie „czy nauka też może być zabawą?”. Na pewno tak, jeśli dotyczy ekologii i zakłada konkursy z fantastycznymi nagrodami! Podczas Gminnego Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć edukacji z zakresu:
- Czystego Powietrza
- segregacji odpadów oraz
- Uchwały Antysmogowej.
Udział w wydarzeniu wzięli również przedstawiciele Poradni Zdrowia, którzy odpowiadali na pytania mieszkańców.
W trakcie pikniku najmłodsze dzieciaki mogły wyszaleć się na dmuchańcach, bawić się wśród baniek mydlanych i… wyruszyć w podróż bajkową lokomotywą przygotowaną przez niezastąpioną Bibliotekę Publiczną Gminy Kampinos. A skoro o lokomotywie mowa, to wielkie brawa należą się nauczycielom z ZSP w Kampinosie, którzy odtworzyli wiersz Juliana Tuwima i porwali do wagonów zgromadzoną publiczność.
Organizatorom najwięcej uśmiechu przynosi zawsze wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności, dlatego w tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w obchody kolejnej edycji Gminnego Dnia Dziecka w Kampinosie, a w szczególności:
- Bibliotece Publicznej Gminy Kampinos
- Nauczycielom ZSP w Kampinosie
- Seniorom z Gminy Kampinos
- wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dobrodawcy”
- Stowarzyszeniu Centrum Aktywności Lokalnej
- UKS Judo Yuukan
- firmie Kwiaty rabatowe i balkonowe „U Joli”
- Ali Lodziarni
- Poradni Zdrowia
oraz wszystkim dzieciom i ich rodzinom, które postanowiły spędzić to niezwykłe niedzielne popołudnie razem z nami.
Do zobaczenia za rok!










































