Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Kampinoskie Piekło za nami!

W niedzielę ponad 130 biegaczy mierzyło się z „Kampinoskim Piekłem”.

Udostępnij

Gmina Kampinos wspólnie z Klubem Sportowym UKS Filipides Teresin, Kampinoski Park Narodowy, przy wydanym wsparciu Fundacja „Fera Via” , zorganizowała kolejną edycję biegu szlakami Puszczy Kampinoskiej oraz po pięknych wiejskich ścieżkach. Pogoda dopisała, choć bieg na dystansie 10 km, przy tak wysokiej temperaturze dał się większości biegaczy mocno we znaki. Nikt jednak nie narzekał, a pierwszy z biegaczy, pan Tomasz Mikulski, mieszkaniec gminy Kampinos, który wbiegł na linię mety z czasem 32:17 stwierdził iż „nawet się nie zmęczył”. Pierwsza w kat. „Open Kobiet” ma mecie była pani Joanna Tereszkiewicz, z czasem 43:35.

Tego dnia odbywały się również biegi dla dzieci i młodzieży odpowiednio na dystansie 500 i 1000 m – jakież tu były emocje!

Tak wysoka frekwencja nie dziwi, gdyż znawcy twierdzą, że bieganie  znacząco poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne, zmniejsza stres, a nawet pomaga złagodzić objawy depresji – co przy dzisiejszym tempie życia jest niezwykle ważne. Do biegu z pewnością zachęcało również otoczenie – Granica zachwyca o każdej porze roku, a także nasz niezwykle sycący posiłek regeneracyjny (pyszna grochówka).

Impreza nie mogłaby się udać bez naszych niezawodnych sponsorów, którzy ufundowali nagrody specjalne, posiłek oraz wodę w punkcie nawadniania. Słowa podziękowania kierujemy na ręce Rady Gminy Kampinos z panem Krzysztofem Sucharskim na czele, wolontariuszy, a także druhów strażaków z OSP z Zawad, Szczytna, Kampinosu oraz Strzyżewa i Wiejcy, służb medycznych i policji, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników biegu.

Więcej zdjęć już wkrótce 🙂

Udostępnij