Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Mazowieckie Dni Olimpijczyka

12 września 2023 roku odbyły się pierwsze uroczyste obchody Mazowieckiego Dnia Olimpijczyka. Zostały one zorganizowane przez Warszawsko – Mazowiecką Radę Olimpijską PKOl, Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Burmistrza Błonia oraz Dyrektora Centrum Sportu w Błoniu. Będzie to wydarzenie cykliczne promujące ideę olimpijską.

Udostępnij

W uroczystościach wzięło w udział co najmniej 25 polskich olimpijczyków z Warszawy i Mazowsza. W programie przewidziano m.in. otwarcie uroczystości zgodne z ceremoniałem olimpijskim, film pokazujący osiągnięcia polskich sportowców, wręczenie odznaczeń i dyplomów oraz pokazy sportowe. I co najważniejsze, spotkania młodych sportowców „oko w oko” z polskimi olimpijczykami.

Podczas uroczystości uczennice i absolwentki naszej szkoły wykonały „Taniec z flagami”, który uświetnił wydarzenie i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników Mazowieckiego Dnia Olimpijczyka. Oprawą artystyczną zajęła się pani Marta Kroc – nauczycielka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnym w Kampinosie, za co serdecznie dziękujemy!

Podczas gali „Mazowieckiego dnia Olimpijczyka” swoje wyróżnienia otrzymało również dwoje mieszkańców Gminy Kampinos – utalentowanych lekkoatletów, startujących w barwach UKS Filipides Teresin – Julia Giejbatow oraz Michał Lewandowski.

Julia Giejbatow otrzymała dyplom uznania za zajęcie 2 miejsca na dystansie 1500 m podczas Mistrzostw Europy Dzieci w Lekkiej Atletyce w Brnie 2022.

Michał Lewandowski otrzymał dyplom uznania za zajęcie 1 miejsca w Mistrzostwach Polskich Sztafet U16 – 4 x 600 m Białystok 2022.

Brązową odznaką Ministra Sportu i Turystyki –„ZA ZASŁUGI DLA SPORTU” został Pan Andrzej Andryszczyk – trener kampinoskich lekkoatletów.

„MEDAL STULECIA POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO”  został przyznany Wójt Gminy Kampinos – Monice Ciurzyńskiej. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym,  trenerowi Andrzejowi Andryszczykowi oraz jego podopiecznym. Życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej!

Gratulujemy panu Zenonowi Reszce Burmistrzowi Miasta i Gminy Błonie oraz panu Włodzimierzowi Leduchowskiemu Dyrektorowi Centrum Sportu w Błoniu profesjonalnego przygotowania wydarzenia.

Zdjęcia: A. Andryszczyk,

https://www.facebook.com/photo/fbid=788968146571445&set=pcb.788969226571337

Udostępnij