Imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

„Noc Muzeów 2023”

Centrum Kultury w Łomiankach, Fundacja KiM oraz Urząd Miejski w Łomiankach zapraszają na „Noc Muzeów 2023”, która poświęcona będzie rzeźbiarzowi, nauczycielowi akademickiemu, profesorowi sztuk plastycznych oraz mieszkańcowi Łomianek prof. Stanisławowi Kulonowi.

Udostępnij

W czasie kilkugodzinnego wydarzenia pn. „Noc Muzeów: Noc z twórczością Stanisłwa Kulona” w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łomiankach zostaną zaprezentowane wykonane przez rzeźby oraz barwione płaskorzeźby, które prof. Stanisław Kulon stworzył na przestrzeni ostatnich dekad. W pozostałych pomieszczeniach przygotujemy wystawę fotograficzną ukazującą Profesora przy tworzeniu swych dzieł, rysunki czy ważniejsze jego realizacje.

W ramach organizowanej „Nocy Muzeów” zaplanowane są również rozmowy na temat twórczości prof. Stanisława Kulona oraz wspomnienia o rzeźbiarzu, towarzyszące zaproszonym gościom. Zaprezentujemy również etiudę filmową pt. „St. Kulon” w reżyserii Ernesta Lorka, a wszyscy chętni chcący „poczuć twórczość” artysty i prodziekana Wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, będą mogli wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich. W celu przybliżenia historii życia Profesora, uczestnikom wydarzenia planujemy umożliwić zapoznanie się z fragmentami wydanej w 2008 roku książki, autorstwa Stanisława Kulona, pt. „Z ziemi polskiej do Polski”.

Patronat nad wydarzeniem objęła Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej NOC MUZEÓW: NOC Z TWÓRCZOŚCIĄ STANISŁAWA KULONA.


Udostępnij