Imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Stało się! – mamy nową halę sportową!

Dzień 9 stycznia br. nie był zwykłym poniedziałkiem – tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej w historii naszej gminy hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie. Powstały obiekt sportowy jest nowoczesny wielofunkcyjny i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowa hala to także nowe szatnie z toaletami i prysznicami, nowe […]

Udostępnij

Dzień 9 stycznia br. nie był zwykłym poniedziałkiem – tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej w historii naszej gminy hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie. Powstały obiekt sportowy jest nowoczesny wielofunkcyjny i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowa hala to także nowe szatnie z toaletami i prysznicami, nowe pomieszczenia dla nauczycieli i obsługi obiektu oraz magazyny na sprzęt sportowy.

Symboliczną wstęgę przecięli i tym samym otworzyli halę przedstawiciele zaproszonych  gości oraz gospodarze: Pani Monika Ciurzyńska – Wójt Gminy Kampinos, Pani Edyta Włodarska- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi, a także Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego uczennica kl. VIII Anna Zdunek.

Uroczystość poprowadzili nauczyciele z ZSP w Kampinosie – Wicedyrektor ds. szkoły podstawowej – Pani Marta Berska oraz nauczyciel muzyki i etyki Pan Krzysztof Kolator. Impreza rozpoczęła się od tańca z flagami w wykonaniu uczennic z klasy VIII A. Występ przygotowała Pani Marta Kroc – nauczyciel języka niemieckiego i opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos oraz Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu. Następnie na scenie pojawili się pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami z P. Renatą Zakowaną, P. Małgorzatą Osińską oraz P. Agnieszkę Tomecką, którzy zaśpiewali Hymn Polski z takim zaangażowaniem, że nie jednemu z przybyłych łezka się w oku zakręciła.

Następnie ks. Bogusław Zalewski – proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kampinosie uroczyście poświęcił obiekt, po czym nastąpiło powitanie przybyłych gości. W pierwszej kolejności głos zabrała Pani Edyta Włodarska Dyrektor ZSP
w Kampinosie, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że hala sportowa jest nowoczesnym obiektem spełniającym wszelkie standardy bezpieczeństwa, a przekazanie jej do użytku, otwiera nowy rozdział w dziejach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie.

W dalszej części uroczystości głos zabierali zaproszeni goście, którzy przede wszystkim gratulowali naszej społeczności powstania nowoczesnego obiektu podkreślając, jak ważna dla rozwoju młodych talentów sportowych jest odpowiednia infrastruktura zapewniająca komfortowe warunki treningu.

Jako ostatnia głos zabrała Wójt Gminy Pani Monika Ciurzyńska, która podziękowała wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w proces powstania nowego obiektu.

Oficjalną część ceremonii otwarcia hali zakończyło żywiołowe wykonanie przygotowanego przez młodzież i Panią Martę Kroc wyzwania tanecznego – tańca synchronicznego. 

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy, że zechcieli razem z nami świętować to doniosłe wydarzenie.

Otwarta hala sportowa to nie tylko miejsce zajęć wychowania fizycznego dzieci i młodzieży szkolnej. Poza godzinami lekcyjnymi obiekt będzie udostępniany wszystkim mieszkańcom, a także gościom, którzy chcą tu organizować i realizować zajęcia sportowe, jak i po prostu zadbać o swoją kondycję fizyczną. Pierwsza taka możliwość nadarzy się już w tą sobotę, tj. 14 stycznia
2023 r. od godziny 15:00.

Tekst: Monika Jankowska-Denicka

Zdjęcia: Przemysław Jośko, @Tylkochwile

Udostępnij
0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Szczegóły z uroczystości znajdują się na stronie Gminy Kampinos pod poniższym linkiem http://kampinos.pl/stalo-sie-mamy-nowa-hale-sportowa/ Regulamin korzystania z hali sportowej w dniu […]