Imieniny: Aliny, Anety, Benona

Święto Niepodległości w Gminie Kampinos

11 listopada 2022 r.

Udostępnij

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie rozpoczęliśmy uroczystą Maszę Świętą w intencji Ojczyzny, którą w kampinoskim kościele odprawił ks. proboszcz Bogusław Zalewski. Wygłoszone kazanie traktowało między innymi o potrzebie jedności narodowej i wychodzenia z „okopów” powstałych w naszym życiu społecznym,
w skutek nawarstwiania się różnic światopoglądowych.

Następnie w uroczystym pochodzie, w asyście pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej w Kampinosie i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy udaliśmy się pod  „Krzyż Niepodległości, pod którym kwiaty złożyli przedstawiciele: Gminy Kampinos, Parafii, Szkoły Podstawowej w Kampinosie, Strażaków i Stowarzyszenia „Towarzystwo Kampinoskie”. Dalsza część obchodów miała miejsce przed budynkiem Urzędu Gminy w Kampinosie, gdzie odbyła się ceremonia pierwszego wciągnięcia flagi narodowej na nowy maszt flagowy wybudowany w ramach programu „Pod Biało-Czerwoną”. Powiewające przy dźwiękach Hymnu Polski barwy narodowe z pewnością dla wielu z uczestników były chwilą wzruszenia i dumy, że pomimo trudnej historii naszego narodu Polska nie zginęła i mamy zaszczyt żyć w wolnym kraju.

Maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

11.11.2022, Kampinos

Udostępnij