Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Święto Seniorów w Kampinosie

29 września 2022 r.

Udostępnij

„Dzień Seniora to szczególne święto – ludzi starszych – którym należy się szacunek

i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Ta tradycja święta seniorów, ma bardzo długą historię w naszej gminie, bo sięga lat osiemdziesiątych co dokumentowane jest w kronice od 2003 r.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w czwartek 29 września 2022 roku. Rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Kampinosie. Dalsza część spotkania miała miejsce we „Dworze pod Kasztanowcami” w Wiejcy.

Tego szczególnego dnia, płynęły gorące życzenia od zaproszonych gości. Wszystkim seniorom życzono długich lat życia w dobrym zdrowiu, spędzonych w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń.

Od samego początku spotkania salę wypełniły największe przeboje biesiady polskiej

w wykonaniu zespołu muzycznego oraz samych seniorów.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, serdecznej i sympatycznej atmosferze. Seniorzy tańczyli, śpiewali i bawili się do późnych godzin popołudniowych.

W tym roku w „Dniu Seniora”  mieliśmy przyjemność gościć ponad 130 osób, a wspólnie spędzone chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach.

Beata Rutkowska

                                                        Kierownik OPS w  Kampinosie

Udostępnij