Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Warszawa+ – przypominamy o możliwości skorzystania z oferty Biletu Metropolitalnego

Od 1 września 2018 r. obowiązuje rozszerzony program Warszawa+. Korzystają na nim zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i kilkunastu gmin podwarszawskich, w tym Gminy Kampinos. Porozumienia, zawarte między Warszawą a podwarszawskimi gminami zapewniają mieszkańcom aglomeracji dostęp do największej w Polsce zintegrowanej sieci komunikacyjnej. W ramach Warszawskiego Transportu Publicznego można bowiem podróżować, w ramach jednego biletu: tramwajami, autobusami, metrem, pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, autobusowymi liniami dowozowymi typu „L”, a w ramach oferty Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD, także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Udostępnij

Gmina Kampinos wybrała opcję „Warszawa+3”, która jest najkorzystniejsza
dla mieszkańców, gdyż zawiera najwyższą dopłatę.
Różnicę w cenie pokrywa samorząd.

Prawo do nabycia biletu metropolitalnego przysługuje mieszkańcom gminy Kampinos, którzy rozliczyli podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym Warszawa Bielany wskazując w zeznaniu podatkowym gminę Kampinos jako miejsce zamieszkania.

W  urzędzie gminy uruchomiony został Punkt Personalizacji Warszawskiej Karty Miejskiej czynny  w  dniach i godz. pracy urzędu, w którym mieszkańcy mogą wyrobić spersonalizowaną kartę miejską.

Uczniowie i studenci, nie dłużej niż do ukończenia 26. roku życia oraz emeryci i  renciści do ukończenia 70. roku życia podróżują komunikacją z 50% zniżką na bilety. Natomiast dzieci i młodzież ze stwierdzoną niepełnosprawnością, nie dłużej niż do ukończenia 26. roku życia oraz osoby starsze, dzieci od urodzenia do 30 września w  roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat oraz mieszkańcy Gminy po ukończeniu 70. roku życia, podróżują za darmo.

Mieszkańcom Gminy Kampinos, którzy ukończyli 65 lat przysługuje oferta specjalna, tzw. „bilet seniora” ważny przez kolejnych 365 dni w cenie 50,00 zł (do biletu nie stosuje się innych ulg). Oznacza to, że osoby 65+ za kwotę 50 zł mogą przemieszczać się wszystkimi środkami komunikacji miejskiej przez cały rok.

Aktualny rozkład jazdy znajduje się na stronie: https://www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy/

Zmiany obowiązujące w dniach 29–31.10.2022 r. (sobota – poniedziałek) oraz 1.11.2022 r. (wtorek):

Udostępnij