Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Informacja Gminnej Spółki Wodnej – grudzień 2020 r.

Szanowni Państwo,

pomimo zakończenia prac w terenie nasza Spółka nie zamknęła oczywiście swojej działalności. Kończymy okres rozliczeń z otrzymanych w tym roku dotacji i powoli przygotowujemy się do przyszłorocznego sezonu. Zdajemy sobie sprawę, iż nasz budżet w 2021 r. będzie mocno okrojony, w porównaniu z 2020 r., o czym Państwa uprzedzałem w poprzednich informacjach.

Udostępnij

Mamy praktycznie połowę miesiąca i nadal wielu z Członków zapomina uzupełnić składki. Po raz kolejny informuję, iż od wysokości zebranych składek uzależnione są wysokości przyszłorocznych dotacji.

Po raz kolejny przypominam też Państwu, że Członkowie Zarządu sprawują swoją funkcję SPOŁECZNIE! Naprawdę nie angażujcie nas do poświęcania, praktycznie naszego prywatnego czasu, do np. prowadzenia rozmów, pisania pism, itp. dotyczących składek. Niekiedy chodzi o drobne kwoty 10,- czy 40,- zł, nie wspominając tu o poważniejszych sumach, ale naprawdę czas, który na to jest poświęcany możemy wykorzystać do realizacji innych celów.

Przykładem powyższego może być np. nawiązana niedawno bardzo fajna współpraca z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich i Kierownikiem odcinka tej drogi na terenie naszej Gminy. Spółka rozpoczęła w Łazach porządkowanie rowu melioracyjnego. Ponieważ ów rów wchodzi w pas drogowy 580-tki, na którym to pasie nie możemy wykonywać żadnych prac, bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Kierownikiem odcinka i uzgodniliśmy zakres prac. Efekt – niebawem odcinek rowu będzie odpowiednio przygotowany do odmulenia i oczyszczenia przepustu drogowego w 2021 r.

Proszę więc Państwa – dajcie nam szansę zajmowania się poważnymi sprawami a nie „wojowaniem” o 10 złotych.

Pozdrawiam Państwa serdecznie i życzę dużo zdrowia

Waldemar Sarnowski
Prezes Spółki

Udostępnij