Imieniny: Aliny, Anety, Benona

Terenowy zespół doradców

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie


02-456 Warszawa,
ul. Czereśniowa 98


Terenowy Zespół Doradców z siedzibą w Łazach
05-085 Kampinos
Łazy 40A
tel. (22) 721 10 20
e-mail: pzd.wa-zach@modr.mazowsze.pl, zofia.rutkowska@modr.mazowsze.pl

Kierownik: Zofia Rutkowska
Doradcy: Klaudia Sofuł, Justyna Dobrzyńska, Małgorzata Tempczyk         

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00 (praca doradców w biurze lub w terenie)

W przypadku braku doradcy w biurze w Łazach – prosimy telefonować do Kierownika TZD na tel. kom. 0-606 497 254.


Doradztwo rolnicze zajmuje się doradzaniem rolnikom z zakresu rolnictwa i organizowania terenów wiejskich:

  • działania te realizujemy poprzez działalność szkoleniową, szkolenia stacjonarne, obecnie online, konkursy
  • porady i informacje dla rolników,
  • wypełnianie wniosków na dopłaty obszarowe, rolnośrodowiskowe oraz z zakresu PROW, czyli np. na pozyskanie funduszy na zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych, z których można uzyskać dodatkowe dopłaty do gospodarstwa, także sporządzamy programy rolnośrodowiskowe i nawozowe.

Bieżąca działalności ODR:
Działalność szkoleniowa obejmuje m.in. tematykę azotanową, która obowiązuje wszystkich rolników w całej Polsce zgodnie z ustawą o zanieczyszczeniu wód gruntowych szkolenie na ten temat w br. odbędzie się 14.01. online (ze względu na koronawirusa organizujemy teraz szkolenia zdalnie, jeżeli ma ktoś komputer i pocztę emailową, to może w takim szkoleniu wziąć udział). Trzeba zadzwonić do nas pod w/w telefony zapisać się, a dalej pokierujemy, procedura jest bardzo prosta.
Na 21.01.2021 zaplanowaliśmy szkolenie Produkcja zdrowej Żywności w zakresie rolnictwa ekologicznego.- szkolenie online.
Na 28.01.2021 zaplanowaliśmy szkolenie Prowadzenie ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie rolnym- szkolenie online
W lutym i marcu będą szkolenia z tematyki Wspólnej Polityki Rolnej w tym upowszechnienie wiedzy na temat wypełniania wniosku o płatności obszarowe oraz szkolenie z Integrowanej ochrony roślin rolniczych z uwzględnieniem zwalczania bakteriozy ziemniaka i śluzaka oraz ograniczeń ze stosowania środków ochrony roślin.
Organizujemy szkolenia ze stosowania środków ochrony roślin, które jest obowiązujące w myśl ustawy o ochronie roślin. Przyjmujemy zapisy.
Ze szkoleń można uzyskać zaświadczenia.
W maju i na jesieni będą organizowane szkolenia z projektów z zakresu prawo wodne- z pomocami i kateringiem. Można u nas uzyskać bieżące informacje z tematyki rolniczej, ochrony środowiska i w/w .

Zapraszamy mieszkańców Gminy Kampinos
do korzystania z usług doradztwa rolniczego
.

PRZYDATNE LINKI:

Udostępnij