Imieniny: Aliny, Anety, Benona

Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r.. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania.

Udostępnij

Okres przejściowy do końca roku 2021 związany jest z tym, że program dopuszcza rozpoczęcie przedsięwzięcia do 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie. Wszyscy, którzy złożą wniosek o dofinansowanie, zakupią i zamontują kocioł na węgiel do 31 grudnia 2021 r. będą mieli ten koszt zakwalifikowany do dotacji (zostanie dodany odpowiedni przypis w załączniku 2 i 2a do programu).


Kotły na węgiel będą dofinansowane pod warunkiem:
• Złożenia wniosku o dofinansowanie obejmującego kocioł na węgiel do 31 grudnia 2021 r.,
• Zakupu kotła na węgiel do 31 grudnia 2021 r.,
• Wystawienia faktury za kocioł i montaż do 31 grudnia 2021 r.

Podwyższenie progów dochodowych w drugiej części programu (podwyższony poziom dofinansowania)

Zmiana ma na celu ujednolicenie progów dochodowych programów „Czyste Powietrze” i „Stop Smog”, dzięki czemu więcej osób skorzysta z podwyższonego poziomu dofinansowania w „Czystym Powietrzu”, czyli do 37 tys. zł.

Dla gospodarstw jednoosobowych próg dochodowy wzrośnie do 175 proc. najniższej emerytury, czyli do 2 189,04 zł (o ok. 229 zł wyżej niż obecnie).

Dla gospodarstw wieloosobowych próg dochodowy będzie ustalony na poziomie 125 proc. najniższej emerytury na osobę, czyli do 1 563,60 zł (o ok. 164 zł więcej niż obecnie).

źródło: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1798,wazne-zmiany-w-programie-czyste-powietrze-wycofanie-dotacji-na-kotly-weglowe-i-podwyzszenie-progow-dochodowych.html

Udostępnij