Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Druh Łukasz Łopaciński został Strażakiem Miesiąca

Wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że Druh Łopaciński jest członkiem OSP Zawady znajdującej się na terenie gminy Kampinos.

Udostępnij

W dniu 17 lutego 2021 r. odbyła się uroczystość nadania Panu Łukaszowi Łopacińskiemu tytułu Strażaka Miesiąca Listopada 2020 za bohaterską postawę w niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym. Nagrodę wręczyła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pani Janina Ewa Orzełowska.

Do zderzenia samochodów doszło w miejscowości Wola Pasikońska, a poszkodowanych było 6 osób, w tym dwoje dzieci. Druh Łopaciński udał się na miejsce zdarzenia prywatnym samochodem i udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy przed przybyciem służb ratowniczych.

Wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że Druh Łopaciński jest członkiem OSP Zawady znajdującej się na terenie gminy Kampinos. Przyznana nagroda potwierdza fakt, że nasi strażacy ochotnicy to prawdziwi profesjonaliści z powołaniem.

Mamy nadzieję, że ta godna pochwały postawa druha Łukasza będzie wzorem do naśladowania nie tylko dla młodych strażaków, ale dla nas wszystkich.

Panie Łukasz serdecznie gratulujemy wzorowej postawy i życzymy samych sukcesów.

Monika Ciurzyńska Wójt Gminy Kampinos

Krzysztof Sucharski Przewodniczący Rady Gminy Kampinos

Zdjęcia: www.mazovia.pl

Udostępnij