Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Konkurs fotograficzny „Senior w obiektywie ekonomii społecznej”

Wydział Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem „Senior w obiektywie ekonomii społecznej”. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy, kto nie zajmuje się zawodowo fotografią.

Udostępnij

Celem ekonomii społecznej jest pomoc drugiemu człowiekowi. Troska o jednostki wymagające wsparcia, to nie tylko miara odpowiedzialności i solidarności społecznej, ale również misja.

Dla wielu z Was, ekonomia społeczna to jednak przede wszystkim sposób na życie. Na uczciwą i sumienną pracę, na odrobinę satysfakcji czy własną samorealizację. W codziennym życiu, misja schodzi na dalszy plan, a bardziej liczy się człowiek i jego problem. W tym roku, w naszym konkursie, chcielibyśmy opowiedzieć o osobach starszych, seniorach, naszych babciach i dziadkach, którzy są wśród nas…

Starość jest nieunikniona, o tym wiemy wszyscy. Ale wcale nie musi kojarzyć się z biernością, chorobą czy samotnością. Wręcz przeciwnie!  Dzięki wydłużaniu się ludzkiego życia i stałej poprawie jego jakości, w tym także stanu zdrowia, może to być czas aktywnej realizacji własnych zainteresowań czy marzeń. Mimo, że aktywna starość w polskich warunkach wciąż jeszcze jest czymś nowym, nie ulegajmy obiegowym opiniom postrzegając seniorów jako osoby schorowane, samotne i nieaktywne. Rozejrzyjcie się dookoła i spróbujcie pokazać jak potrafią oni korzystać z życia, tworzyć, uprawiać sport, wyrażać siebie czy swoje pasje. Opowiedzcie nam o nich, otwarcie i szczerze, tak jak potraficie najlepiej… Sięgnijcie po aparat lub komórkę i spróbujcie uchwycić w kadrze to, co – Waszym zdaniem – warto i można pokazać!

Zachęcamy do przysyłania zdjęć, najlepsze z nich, które wybierze Jury konkursu, nagrodzimy okolicznościowymi dyplomami oraz statuetkami, jak również wartościowymi upominkami. Dodatkowym wyróżnieniem będzie ich opublikowanie na naszej stronie internetowej: www.mcps.com.pl oraz na profilu ekonomii społecznej na Mazowszu na Facebook-u: facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu/

Najlepsze prace dodatkowo wyeksponujemy na wystawie fotograficznej umieszczonej w przestrzeni publicznej.

Przyjmowanie prac rozpoczynamy: 21 sierpnia br., a zamykamy: 30 września 2023 r. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni: do 6 października br. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi na uroczystej gali, którą zaplanowaliśmy na 25 października br.

Zachęcamy do udziału!

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

Wydział Ekonomii Społecznej

Udostępnij