Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Patrol Świętego Mikołaja – Kampinos 2022

Piętnasta edycja akcji przeszła do historii, było dużo pracy, radości, łez wzruszenia, satysfakcji i kolejny rekord.
Patrol Świętego Mikołaja odjechał, Mikołaje i Śnieżynki rozwieźli paczki sprawiając dzieciom wiele radości. Teraz razem z Elfami zbierają siły i powrócą za kilka miesięcy aby znów działać. Kochani, jak zawsze, bardzo dziękujemy za każdą złotówkę, za każdą godzinę, każdy dzień czy miesiąc pracy przy przygotowaniach i przeprowadzeniu akcji, za wszystkie dary, pracę, wszelkiego rodzaju pomoc i za serce włożone w tę akcję.

Udostępnij

Po dwóch latach Aukcji przeprowadzanych internetowo udało się wrócić do Aukcji „na żywo”, Wszyscy przypomnieliśmy sobie niezapomnianą, świąteczną atmosferę jaka gościła na naszych spotkanich.

Aukcję jak zawsze rozpoczęły niezawodne „Kędziorki”, Występ bardzo się wszystkim podobał i wprowadził fajny, świąteczny nastrój. Po porcji świetnej muzyki i śpiewu przyszedł czas na licytacje. Przygotowaliśmy wiele ciekawych fantów do wylicytowania, wszystkie cieszyły się powodzeniem, a o niektóre toczyły się zażarte walki 🙂 Padały rekordy pojedyńczych licytacji.  Przygotowalismy też Kiermasz Świąteczny, a na nim różności,  praktycznie każdy mógł znaleźć coś dla siebie i na prezent dla bliskich. Były kosmetyki, książki, zabawki,  świąteczne roślinki, tekstylia, biżuteria i wiele, wiele innych, Jak na Kiermasz Świąteczny  przystało  nie mogło zabraknąć ozdób i dekoracji świątecznych, były piękne stroiki, bombki, choinki, świeczki, karty swiąteczne a większość tych cudów przygotowali także niezawodni uczniowie naszej szkoły 🙂 Na wszystkich czekał też pyszny poczęstunek.

Mieszkańcy jak zawsze nie zawiedli, co przyniosło wymierny efekt w postaci kolejnego rekordu. Z Aukcji i kiermaszu zebraliśmy kwotę 23 150 zł. To co wydawało się nierealne okazało się możliwe. Dziękujemy 🙂

Po Aukcji i kiermaszu przyszedł czas na zakupy. Zebrane pieniądze w całości zostały przeznaczone na zakup słodyczy, zabawek, gier i prezentów dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej gminy.  Po udanych zakupach nadszedł czas przygotowywania paczek. Elfy pracowały jak mrówki, aby zdążyć z przygotowaniami. W tym roku przygotowaliśmy wiecej, bo 400 paczek imiennych ponieważ postanowiliśmy objąć naszą akcją rownież dzieci ukraińskie, które aktualnie zamieszkują w naszej gminie. W każdej paczce było mnóstwo słodyczy i prezent 🙂 Paczki te mogły być bogatsze dzięki firmom, które postanowiły dodatkowo podarować nam swoje słodkie wyroby do wszystkich przygotowywanych paczek imiennych. W tym roku także dodatkowo udało się nam przygotować paczkę rodzinną z życzeniami dla całej rodziny, którą odwiedziliśmy. Było to możliwe dzięki Darczyńcom, którzy zadbali o zawartość paczki rodzinnej i przekazali produkty właśnie z takim przeznaczeniem W przedświątecznym tygodniu ekipy Mikołajów i Śnieżynek wyruszyły z prezentami do dzieci. Były to dla naszych ekip bardzo pracowite dni ale wszyscy byli zadowoleni. Jak zawsze było wiele radości, zabawy, śmiechu, były zdjecia z Mikołajem i pojawiały sie też łzy wzruszenia u obdarowanych. Paczki zostały rozwiezione, Mikołaj odjechał, ale obiecał, że wróci za rok.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Patrol Świętego Mikołaja. Razem sprawiliśmy dzieciom wiele radości. Dla nas jako organizatorów najmilszym podziękowaniem jest radość obdarowanych dzieci i szczere zaangażowanie ludzi w tę akcję. Organizatorem tej akcji charytatywnej jest Komitet Społeczny Patrol Świętego Mikołaja, tradycyjnie Partnerem jest Gmina  Kampinos, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kampinosie,  OSP Kampinos,a  jak co roku do pomocy włączyli się: młodzież i dorośli Mieszkańcy gminy,  Darczyńcy i oczywiście jak zawsze niezawodne Elfy, te które działają z nami od lat i te, które dopiero rozpoczynają przygodę z Patrolem Świętego Mikołaja.

Akcję możemy przeprowadzać dzięki Darczyńcom, wsparciu firm i zaangażowaniu mieszkańców. Z roku na rok rośnie grono osób włączających się w Patrol Świętego Mikołaja i  wszystkim sprawia to przyjemność.

W tym miejscu pisaliśmy „W Patrolu udział wzięli:” i wymienialiśmy firmy, instytucje i nazwiska.  W akcji, co nas bardzo cieszy, bierze udział coraz więcej ludzi i firm,  nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich i nie pominąć nikogo, dlatego  zrobimy tak :))

Kochani, bardzo bardzo bardzo dziękujemy za każdą złotówkę, za każdą godzinę, każdy dzień czy miesiąc pracy przy przeprowadzeniu akcji, przygotowaniu i przeprowadzeniu Aukcji, kiermaszu, poczestunku i sprzątaniu po,  za wszystkie dary, pracę, pomoc i za serce włożone w tę akcję.

Jeszcze raz wszystkim Wam  bardzo serdecznie, z całego serca dziękujemy :)))

Dziękujemy bardzo i do zobaczenia za kilka miesięcy

Dziękujemy.  Do zobaczenia!

W imieniu organizatorów

Anna Konopka

Komitet Społeczny „Patrol Świętego Mikołaja”

Galerię zdjęć z Aukcji, Kiermaszu oraz z pracy Elfów, Mikołajów i Śnieżynek można obejrzeć na Facebooku: Patrol Św. Mikołaja – Kampinos.

Udostępnij