Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Zbiórka darów dla ukraińskich rodzin

Szanowni Państwo,
z powodu ataku Rosji na Ukrainę i trwającej wojny, w najbliższych dniach zaczną docierać do nas ukraińskie rodziny. Spodziewamy się sporej grupy dzieci w różnym wieku.

Udostępnij

Mamy zapewnione miejsca noclegowe, będziemy jednak potrzebować artykułów spożywczych i przemysłowych, aby przebywającym u nas uchodźcom wojennym, szczególnie kobietom i dzieciom, zapewnić godne warunki.

Wspólnie z naszymi druhami strażakami, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, prowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych, niżej wymienionych artykułów:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

Druhowie strażacy w najbliższych dniach rozwiozą do Państwa domów informacje dotyczące zbiórki, następnie zaś przejadą i „spod drzwi” będą odbierać artykuły, które zechcecie Państwo przekazać uchodźcom.

Dary można przekazywać również bezpośrednio do Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej w godzinach pracy, oraz do strażnic w dniu 5 marca br., w godzinach od 9.00 do 14.00.

Zbiórkę prowadzi również Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kampinosie oraz Szkolne Koło Wolontariatu, za co serdecznie dziękujemy!

W przypadku dodatkowych pytań – prosimy o kontakt z koordynatorem gminnym: (22) 725 00 05, 510 287 225 lub z koordynatorem z ramienia OSP: 502 022 199.

Monika Ciurzyńska, Łukasz Łopaciński

Udostępnij